Mbappe lojtari më produktiv i Botërorit, 148 gola në 56 ndeshje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Botërori në Katar vijon. Të premten dhe të shtunën do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale.

Nëse shikojmë statistikat e pjesës aktuale të kampionatit, në 56 ndeshjet e luajtura janë shënuar 148 gola ose 2.64 për ndeshje.

Asi francez Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë me pesë gola, dhe asi i PSG-së është gjithashtu lojtari më produktiv në turne duke shtuar edhe dy asistime të tjera. Nëse vazhdon me këto lojëra, sulmuesi i kampionit aktual të botës do të jetë kandidati kryesor për çmimin MVP të të gjithë Botërorit.

- Advertisement -

Sulmuesi i Portugalisë, Gonzalo Ramos, shënoi tre gola i vetëm në ndeshjen ndaj Zvicrës (6:1) në fazën e 1/8-të dhe duke shtuar një asistim është lojtari me paraqitjen më të mirë në një ndeshje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

TË FUNDIT

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester City-t. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×