Çifti shqiptar nga Katari: Si u sulmuam nga tifozët serbë pas ndeshjes Serbi- Zvicër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Genta dhe Eki Rrahmani janë dy shqiptarë të cilët jetojnë në Katar dhe kanë treguar përjetimet dhe emocionet para dhe pas ndeshjes Serbi-Zvicër.

Në një intervistë për Euronews Albania, Eki u shpreh se pas ndeshjes, e kanë sulmuar disa tifozë serbë pasi ai kishte veshur një bluzë me simbolet shqiptare si dhe kishte flamurin kombëtar.

Ai nënvizoi se edhe të vëllain, e goditën me shishe. Pranë tyre, ndodheshin disa policë, të cilët qetësuan situatën.

- Advertisement -

Ndërsa, Genta deklaroi se ndeshjen e ndoqi nga shtëpia, pasi nuk ndodhej në gjendje të mirë shëdetësore.

“Në atë moment, kur dolëm nga jashtë, e ndërrova bluzën prapë. Po shkonim te parkingu për të marrë makinën. Ka qenë 2 kilometra larg stadiumit. Kur kemi kaluar perimetrin e parë të stadiumit, 400-500 metra, na kanë gjuajtur me ujë. Vëllain e kanë gjuajtur me shishe uji. Ai ka ikur për të thirrur policinë, unë e gjeta veten me 15 të tjerëve. Kishim fat që ndodhi aty që kishte disa policë”, theksoi Eki Rrahmani.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

TË FUNDIT

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×