Portugalia çerekfinalistja e fundit e Botërorit “Katar 2022”, mposhti Zvicrën 6-1

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales së këtij turneu.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Lusail Iconic” u shënuan shtatë gola, ku Kombëtarja e Portugalia e ka shkatërruar Zvicrën me rezultat të thellë 6:1, raporton KosovaPress.

Zvicra përshëndetet nga ky Botëror me humbje të thellë, ku golin e nderit e shënoi Manuel Akanji në minutën e 58’.

- Advertisement -

Ndërkaq, te Portugalia shkëlqeu Goncalo Ramos me hat-trick (minuta 17’, minuta e 51 dhe minuta 67’), kurse tre golat e tjerë u shënuan nga Pepe (minuta e 33’), Guerreiro (minuta e 55’) dhe Leao (minuta e 90+2’).

Portugalia vazhdon tani në çerekfinale të Kupës së Botës në Katar, ku atje e pret Kombëtarja e Marokut, e cila e eliminoi sot Spanjën 3:0 në penallti.

Rezultatin final i ndeshjes, 6:1 në favor të Portugalisë

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë në këtë operacion...

TË FUNDIT

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë në këtë operacion...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Dëgjimi nga kufjet, veç nivelit të lartë dëmton dhe ekspozimi për një kohë të gjatë

Përdorimi për kohë të gjatë i kufjeve me muzikë të moderuar apo edhe i videolojrave mund të çojë në dëmtimin e dëgjimit të fëmijëve....
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×