English

“Mbikëqyrësi” dhe “Kopshtarët”, 3 shqiptarë arrestohen në shtëpinë e barit në Angli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre shqiptarë, emigrantë të paligjshëm në Angli janë arrestuar teksa kujdeseshin për një fermë kanabisi.

- Advertisement -

Mediat britanike bëjnë me dije se policia ra në gjurmët e fermës së kanabisit pasi arrestoi Edison Sulanjakun, i cili u kap duke shitur drogë në Newcasltle.

Përmes një aplikacioni në telefonin e tij, policia arriti të lokalizonte shtëpinë e barit me rreth dy mijë bimë, me vlerë rreth 800 mijë paund në Dunston.

Sulanjaku kishte rolin mbikëqyrës ndërsa dy të arrestuarit e tjerë, Besnik Çela dhe Xhenifer Muça ishin  “kopshtarët”.

Ata janë dënuar me 16 muaj deri në 4,5 vjet burg dhe janë paralajmëruar se do të dëbohen pas vuajtjes së dënimit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?