English

Mblidhet Grupi Parlamentar i PS, porosia e Çuçit për deputetët para seancës plenare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje. Gazetari Ardit Hoxha bën me dije se ishte një mbledhje relativisht e shkurtër, prej 45 minutash e drejtuar nga Çuçi, ku është diskutuar ajo që do të ndodhë ditën e sotme, ku do të mblidhet seanca plenare për këtë sezon të ri parlamentar.

- Advertisement -

Mësohet se Çuçi ka kërkuar që duhet të bëhen përpjekje që parlamenti t’i rikthehet normalitetit dhe në këtë pikë, ka deklaruar se rregullorja  e re e miratuar në fund të vitit të shkuar, do të shërbejë në këtë funksion për të rritur rregullin.

Bëhet e ditur se u ka kërkuar deputetëve socialistë një angazhim më të madh.

Përsa i përket seancës së sotme pritet të jetë një seancë relativisht e shkurtër, për shkak se në rendin e saj është parashikuar vetëm miratimi i procesverbaleve të seancës së shkurtër dhe njoftimi në kabinetin qeveritar.

Nga ana tjetër, pritet që dhe në seancën e sotme të ketë përplasje nga ana e opozitës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?