English

Mbyllet bar-kafeja në pronësi të 2 të prekurve me coronavirus, pritet përgjigjja për personin e tretë të dyshuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej orës 13:00 Spitali Infektiv është rrethuar me një gardh metalik për t’u shndërruar në një karantinë ku nuk lejohet të hyjë askush, përveç mjekëve me veshjet e përshtatshme.

- Advertisement -

Gazetari i Euronews Albania, Renaldo Salianji i cili raportoi live nga Spitali Infektiv, tha se asnjë mjek nuk ka pranuar të japë prononcime për mediat, ndërsa shtoi se nga informacionet e marra në rrugë konfidenciale bëhet me dije se gjendja shëndetësore e dy pacientëve paraqitet e stabilizuar, megjithëse 54-vjeçari, për shkak të moshës dhe pirjes së duhanit, ka shfaqur probleme me frymëmarrjen.

Ndërkohë, burime bëjnë me dije se është edhe një person i tretë që dyshohet si i prekur me COVID-19, përgjigjja përfundimtare për të cilin ende nuk ka dalë.

Nga ana tjetër, biznesi që zotërojnë 2 të infektuarit me coronavirus, një bar-kafe në zonën e “Pallatit me Shigjeta” është mbyllur dhe është dezinfektuar.

Mund të lexoni gjithashtu:

S’ka karantinë, qeveria alokon sot fondet për ndërtimin e godinës

Historia e të infektuarve me coronavirus, djali 28-vjeçar infektoi babanë 54-vjeçar, të dy banues në Tiranë

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?