erion veliaj

111 vjetori i Pavarësisë, Veliaj mesazh për qytetarët nga “Parada e Shqiptarisë”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi gjithë shqiptarët për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Gjatë fjalës së tij nga...

Punimet për Teatrin e Ri, shembet ish-godina e drejtorisë së burgjeve, reagon Veliaj

Ish-godina e Drejtorisë së Burgjeve është shembur për t’i hapur rrugë punimeve që po kryhen për Teatrin e Ri. Kantieri, në...

Ultimatumi i Shoqatës së Transporteve, Veliaj: Kush nuk del në punë i hiqet licensa

Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte këtë të hënë në gjimnazin Myslim Keta i cili, pasi iu nënshtrua rikonstruktimit, pritet të hapë dyert...

Veliaj i jep Çelësin e Qytetit, Ricky Martin: Do flas kudo për shqiptarët

Sot këngëtari me famë botërore Ricky Martin do të mbajë koncertin e tij në sheshin “Skënderbej”. Kryebashkiaku Veliaj ka pritur artistin në...

Zgjedhjet në Rrogozhinë, Veliaj: PS, familja e të gjithëve, puna e çon vendin para

Pak ditë para zgjedhjeve vendore në Rrogozhinë, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim...

Politika uron Kurban Bajramin/ Begaj, Rama, Nikolla, Veliaj mesazhe për myslimanët

Urimeve për festën e Kurban Bajramit i është bashkuar edhe politika në vend. Ndjekim mesazhet e tyre. Krerët më të lartë të...

Hapet kinema “Agimi”, do shërbejë për shumë aktivitete kulturore dhe artistike

Kinema Agimi ndër më të vjetrat në Kryeqytet, ka çelur dyert tashmë si një Qendër Arti. Agjencia e industrisë kreative në...

“Fitorja nuk është triumf politik”, Veliaj: Mundësi për punë e projekte të reja

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj në një takim me banorët e njësisë numër 1 në kryeqytet deklaroi se fitorja në 14 maj është...

Veliaj në turin e falënderimeve: Do shtojmë investimet në zonën e Astrit

Turi i falënderimeve për fitoren e 14 Majit, është ndaluar në zonën e Astirit. Kryetari i bashkisë Erion Veliaj, në fjalën...

GJKKO pushon padinë e Lulzim Bashës ndaj Erion Veliajt

Gjykata e Posaçme ka pushuar padinë për shpifje të bërë nga Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Burime për Euronews Albania, bëjnë...

Veliaj: As stërmbesat e Berishës nuk do e shohin të djathtën në pushtet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, tha se do të punojnë çdo ditë që PS dhe Tiranën ta çojnë vetëm...

Veliaj për Euronews: Mbresëlënëse që demokratët nuk votuan Berishën

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka folur për Euronews Albania, pasi fitoi sërish zgjedhjet vendore në Tiranë. I pyetur se përse Tirana...

Vijon numërimi në Tiranë, gazetarja Shehu raporton nga njësia më e madhe

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu raportoi nga njësia nr. 5 në shkollën “Vasil Shanto”, aty ku vijon numërimi i kutive...

Vijon numërimi i votave, si paraqiten rezultatet në Tiranë

Deri më tani sipas të dhënave të publikuara nga KQZ, kanë dalë rezultatet e numërimit të votave nga 341 qendra votimi...

PS merr Bashkinë e Rrogozhinës, Veliaj: Fitorja jonë e tretë në Tiranë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka reaguar pasi kandidati i PS-së Edison Memolla ka fituar bashkinë e Rrogozhinës. Në  një postim që ka bërë...

Veliaj: Meta alergji për demokratët, parashikimi ynë për rezultatin e zgjedhjeve

Kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh se ka pasur një bojkot shumë të madh nga ana e demokratëve. Në një intervistë për Euronews...