English

Mbyllja e kopshtit dhe kolegjit, Berisha: Fëmijën e tij e mban me dado

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha komentoi në një bisedë me qytetarët e Gramshit mbylljen e kopshtit turk dhe kolegjit “Mehmet Akif”.

- Advertisement -

Sipas tij ishte e papranueshme të mbyllej një kopsht që mban 250 fëmijë dhe një shkollë e cila ka konvikt ku strehohen vajza që vijnë dhe nga rrethet.

“Një qytetar nga Gramshi më çoi një mesazh se kam vajzën aty, se është me konvikt, me standardet më të mira dhe ndihmon fëmijët në nevojë. Ai që i thotë vetes njeri e ka të papranueshme, nuk i mbyllet kopshti fëmijëve,” tregoi Berisha i cili solli në vëmendje se vetë Rama vogëlushin e tij e mban me dado, ndërsa nuk mendon për fëmijët e tjerë.

Kryedemokrati bëri thirrje për qytetarët e Gramshit, për t’u kujdesur që të largojnë këtë qeveri. Sipas tij është koha që çdo qytetar të ngrihet për t’i dalë zot vetes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×