Me dorezë dhe drogë në lokal, arrestohet i ‘forti’ në Burrel. Në pranga dhe pronari

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Burrelit ka arrestuar pronarin e një lokali, gjatë kontrollit në biznesin e të cilit u gjet një sasi kokaine, kanabis, si dhe pajisje që shërbejnë për konsumimin e lëndëve narkotike.

Në pranga ka përfunduar edhe një klient i lokalit, të cilit iu gjet një sasi kanabisi dhe një dorezë metalike.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 2 të arrestuarit shpërndanin lëndë narkotike në lokal dhe në afërsi të shkollave.

- Advertisement -

“Gjatë kontrollit në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit A. K., në qytetin e Burrelit, shërbimet e Policisë gjetën sasi lënde të dyshuara narkotike kokainë dhe cannabis sativa, si dhe pajisje të ndryshme që shërbejnë për konsumimin e lëndëve narkotike, të cilat u sekuestruan ne cilësinë e provës materiale.

Në ambientet e lokalit u konstatua edhe shtetasi E. K., të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një përforcues grushti (dorezë metalike), të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

  1. K., 40 vjeç, për veprat penale “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;
  2. K., 30 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Major Cengu: 60 persona nën rrënojat e pallatit 8 katësh, kemi dëgjuar zëra

Major Endrit Cengu nga Turqia ka bërë me dije se aktualisht ekipi i kërkim-shpëtimit nga Shqipëria ndodhet në zonën e Malazya ku aktualisht po...

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

TË FUNDIT

Major Cengu: 60 persona nën rrënojat e pallatit 8 katësh, kemi dëgjuar zëra

Major Endrit Cengu nga Turqia ka bërë me dije se aktualisht ekipi i kërkim-shpëtimit nga Shqipëria ndodhet në zonën e Malazya ku aktualisht po...

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

I vodhën byzylykun të miturit, arrestohet 21-vjeçari dhe 3 adoleshentët

Një 21-vjeçar është arrrestuar dhe 3 shtetas të mitur janë proceduar penalisht në Tiranë, pasi dyshohet se i morën me dhunë byzylykun e floririt,...

“Berisha negocioi çmimin e fishekëve”, gazetari sjell detaje nga investigimet

Gazetari Poli Hoxha tha se kreu i PD-së Sali Berisha ka bërë negociata në lidhje me çmimin e fishekëve që ndodheshin në një fshat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×