“Më vjen turp që jam gjallë”, shpërthen 19-vjeçarja pas aksidentit tragjik në Greqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

19-vjeçarja Vasiliki, studentja e fizioterapisë, e cila po udhëtonte me të dashurin e saj në trenin që u përplas me një tren mallrash në afërsi të Larisës ka deklaruar për mediat greke e “i vjen turp që është gjallë”.

Ajo dhe i dashuri i saj dolën nga një vrimë e krijuar në vagonin e dytë të trenit i cili u dogj me shpejtësi pas aksidentit.

“Po ngjiteshim nga Teba në Selanik. Ishim në restorant kur pati një shpërthim dhe një zhurmë.  Gjithçka po na vinte përballë, një vagon tjetër ra mbi ne, rrobat na ranë të gjitha, ne dolëm nga një vrimë në vagon”, ka përshkruar fillimisht ajo se çfarë ka ndodhur në momentin e përplasjes.

- Advertisement -

“Çfarë mund të them për fëmijët që ishin brenda. Më vjen turp dhe kërkoj falje që mbijetova”, vijoi Vasiliki, e ngarkuar emocionalisht duke folur për ANT1.

“Më vjen turp që jetoj në këtë vend, askush nuk del dhe askush nuk flet. Të gjithë do të jemi vrasës nëse e gjithë kjo nuk ndryshon”, shtoi 19-vjeçarja në shpërthimin e saj.

Ajo rrëfeu se ka 8 ditë pa gjumë. Sipas saj fakti që është në jetë nuk e bën të ndihet me fat, përkundrazi ajo ndihet si e vdekur mes të gjallëve.

“Fajin e kemi të gjithë, nga i pari tek i fundit dhe askush nuk del të thotë asgjë”, përfundoi 19-vjeçarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...

TË FUNDIT

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...

Kallëzimi i Ilir Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, Apeli vendos nisjen e hetimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për nisjen e hetimeve ndaj Autoritet të dosjeve pas kallëzimit të ish-presidentit...

Përfundon provimi i parë i Maturës, as kamerat nuk e ndalojnë daljen e tezës

Është mbajtur këtë të enjte provimi i parë i Maturës Shtetërore, ku 30 mijë nxënës iu nënshrtruan testimit të njohurive për gjuhën e huaj. Por...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×