English

Mercedes përkujton ish drejtuesin Niki Lauda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

13 vite, 5 skuadra dhe 3 tituj botërorë. Ish drejtues për 7 vite i Mercedes dhe njeriu që bindi Hamilton të rinovonte për 3 sezone në vitin 2013.

- Advertisement -

Austriaku u nda nga jeta në Majin e 5 viteve të shkuara për shkak të problemeve me veshkat. Në Bahrein ai u përkujtua nga skuadra e fundit me të cilën punoi në F1.

Mercedes vendosi yllin e austriakut të ndierë në monopostet e Hamilton dhe Russell.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×