Merkato | Enzo Fernandez në krye të listës, Osimhen drejt Premier League

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Padyshim nga lojtarët më të mirë të botërorit, Enzo Fernandez në orbitën e skuadrave më të mëdha evropiane.

21-vjeçari shkëlqeu me albiçelestët në Katar, teksa duket se Benfica do ta ketë të pamundur ta mbajë ende në skuadër. Së fundmi është Chelsea ajo e cila është future në garë dhe ofron plot 130 milionë euro. Ishin Manchester United, Liverpool dhe Real Madrid të parat të cilët shprehën interes, por tashmë situata ka ndryshuar.

Merkato pritet të jetë e nxehtë, teksa një tjetër emër është ai i Osimhen. Nigeriani shkëlqeu me paraqitjet e tij këtë sezon tek Napoli, ndërkohë Arsenali është favoriti kryesor për të nënshkruar me 23-vjeçarin. Zëvendësuesi i tij tek napoletanët do të jetë Beto, portugezi që aktivizohet tek Udinese.

- Advertisement -

Edhe Barcelona është në qendër të transferimeve, me katalanasit ët cilat janë gati të largojnë një prej yjeve të skuadrës.

Memphis Depay është shumë pranë kalimit tek Neëcastle. Performancat e 28-vjeçarit me spanjollët ishin zhgënjyese, ndërkohë një lëvizje e tillë do të konfirmonte rikthimin në Premier League.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

TË FUNDIT

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×