English

Meta u premton të rinjve mbështetje për arsimin: Të rikthejmë shpresën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot gjatë një takimi me të rinjtë se është koha për të bërë gjithçka për të mbajtur rininë në vend dhe për të rikthyer shpresën.

- Advertisement -

“Ka një rënie drastike të numrit të lindjeve. Nuk duam të shohim më të rinj të largohen nga vendi me gomone dhe rrezikojnë jetën e tyre. Prioriteti jonë duhet të jetë mbështetje për të rinjtë. Mbështetja për arsimin do të jetë kryesore dhe vendimtare. Nuk kërkojnë asgjë më shumë pedagogët dhe studentët tanë, sa ata të Kosovës. Ne kemi një sistem korruptiv që mbizotëron sot në vend”, u shpreh kreu i Partisë së Lirisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?