Milan në çerekfinale pas 11 vitesh, italianët eliminuan Totenhemin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

PSG dhe Totenhem janë dy skuadrat e radhës që i japin lamtumirën Ligës së Kampionëve në fazën e 1/8.

Francezët e drejtuar nga Galtie u mposhtën nga Bayerni i Mynihut në transfertë, në një ndeshje të jashtëzakonshme.

Bavarezët arritën të konkretizojnë rastet e krijuara, teksa nuk munguan gabimet nga lojtarët e të dyja skuadrave.

- Advertisement -

Goli i parë i sfidës erdhi nga sulmuesi Çupo Moting në minutën e 61’, pas një gabimi në zonë të Verratit, ndërkohë kamerunasit iu anulua një gol në pjesën e dytë.

Në vijim Bayerni dominoi plotësisht duke gjetur dhe golin e dytë me Gnabrin, i cili erdhi nga stoli. Njeriu i ndeshjes u shpall kapiteni Tomas Myler.

Në anën tjetër, Milani eliminoi nga Champions, Totenhemin. Ndeshja e kthimit në Londër u mbyll në shifrat 0-0, ndërsa vendasit e mbyllën sfidën me 10 lojtarë.

Italianët zhvilluan një ndeshje më të mirë, ndërsa në minutat e fundit iu afruan më tepër golit. Skemat e trajnerit Pioli rezultuan të suksesshme në të dyja përballjet, ndërsa Milani rikthehet në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve pas një mungese 11-vjeçare.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

TË FUNDIT

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×