Riktheu trofeun te Milani, Pioli zgjidhet trajneri më i mirë i Serie A për 2022-shin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rikthimi i ‘Scudetto-s’ tek Milani pas 11 vitesh nuk mund të kalonte pa një vlerësim për trajnerin Stefano Pioli.

57-vjeçari ishte projektuesi i gjithë suksesit që regjistruan kuqezinjtë në sezonin 2021-2022. Për punën e jashtëzakonshme, Pioli është vlerësuar me çmimin “Pankina e Artë”.

Çmimi iu dorëzua trajnerit italian mëngjesin e së hënës në Koverçano, ndërsa u vlerësua nga të gjithë kolegët e tij, përveç atyre të cilët vijojnë përgatitjet për Uefa Champions League.

- Advertisement -

Pioli u rendit përpara trajnerëve Nikola dhe Spaleti, ndërsa teksa merrte çmimin u shpreh falenderues për stafin e skuadrës të cilën drejton.

“Jam i emocionuar. Kur shoh se çfarë bëmë vitin e kaluar, emocionet ndihen ende. Dua ta ndaj këtë çmim me të gjithë njerëzit e veçantë që punojnë në Milanello, me stafin tim dhe mbi të gjitha me lojtarët e mi, sepse gjithmonë kam menduar, si këtë vit, se jam trajner i një grupi të veçantë”

Aktualisht skuadra e Milanit po kalon një formë jo të mirë në kampionat, teksa po tenton t’i afrohet kreut. Ndërkohë në Champions League mori një fitore me shumë vlerë duke mposhtur Tottenham 1-0.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

TË FUNDIT

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u ...

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×