Milani spektakolar ndaj Salzburgut, Juventus mposhtet sërish nga PSG

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Milani ka siguruar kualifikimin më tej në Champions League, pas një fitore spektakolare ndaj Salzburgut.

Kuqezinjtë triumfuan në San Siro me rezultatin 4-0, duke mos vënë aspak në diskutim fitoren. Zhiru ishte heroi i milanezëve me dy gola dhe sy asiste. Çelsi po ashtu bëri detyrën ndaj Dinamos së Zagrebit duke blinduar vendin e parë.

Në grupin H nuk pati surpriza, PSG mposhti Juventusin në Torino me rezultatin 1-2, ndërkohë të njëjtën gjë bëri dhe Benfika përballë Makabit.

- Advertisement -

Portugezët fituan me rezultatin e thellë 1-6 në Izrael, duke u renditur në vendin e parë në grup. Në grupin G, Mançester Siti konfirmohet si kokë grupi, teksa mundi Sevijan me kthim rezultati. Dortmund-Kopenhagen u ndal në barazimin 1-1.

Reali i Madridit dhe Leipzig janë dy skuadrat e tjera të kualifikuara për në fazën me eleminim direkt. Madrilenët fituan 5-1 përballë Selltikut, ndërkohë ekipi gjerman I bëri një surprizë jo të këndshme Shaktarit, duke e mposhtur 0-4 në përballjen e luajtur në Varshavë.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

TË FUNDIT

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×