English

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës: Rusia ka humbur 1230 trupa në 24 orët e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës pretendon se 1230 ushtarë dhe oficerë rusë u vranë dhe u plagosën në aksion gjatë 24 orëve të fundit.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, Ministria e Mbrojtjes ka sjellë humbjet totale të raportuara të fuqisë punëtore luftarake të Rusisë që nga fillimi i pushtimit, që shkojnë rreth 528,620 ushtarë.

Ushtria e Ukrainës pretendon gjithashtu se ka shkatërruar 16 tanke ruse, 20 automjete të blinduara luftarake, 32 sisteme artilerie, 20 UAV dhe një raketë lundrimi gjatë ditës së fundit të luftimeve.

Kujtojmë se pas nisjes së luftës në Ukrainë, në shkurt të 2 viteve më parë, me mijëra civilë kanë humbur jetën, pas agresionit të pajustifikuar të Rusisë mbi fqinjin e saj perëndimor.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?