English

“Mos u ktheni në shtëpi”, hidhen fletëpalosje nga avionët në Gazë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) hodhën fletëpalosje nga avionët në Gazë duke u bërë thirrje banorëve të largoheshin nga shtëpitë e tyre dhe të evakuoheshin nga jugu.

- Advertisement -

Pamjet e drejtpërdrejta nga agjencitë e lajmeve më herët treguan fletëpalosje që binin nga qielli.

“Për sigurinë tuaj, nuk duhet të ktheheni në shtëpi deri në një njoftim të mëtejshëm nga IDF”, thuhej në fletëpalosje.

“Të gjitha strehimoret publike të njohura në Gaza duhet të lirohen”, shtoi fletëpalosje.

“Ndalohet afrimi me gardhin e kufirit të sigurisë. Çdo person që i afrohet gardhit i nënshtrohet vdekjes. Duhet të lironi shtëpitë tuaja menjëherë dhe të shkoni në jug të Wadi Gazës”, shkruhej në fletëpalosje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?