English

Napoli shfaq interes për mesfushorin shqiptar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuadra e Napolit është në kërkim të talenteve, pasi presidenti Aurelio De Laurentis tha pak ditë më parë se është e nevojshme blerja e disa lojtarëve të rinj.

- Advertisement -

Sipas asaj që raporton CalcioNapoli24, skuadra italiane ka shfaqur interes për shërbimet e mesfushorit shqiptar Ernest Muçi, i cili luan në Poloni për Legian e Varshavës.

Muçi mund të luajë edhe si mesfushor ofensiv me tipare sulmuese, në të majtë apo edhe në të djtathë dhe nëse zhvillohen negociata mund të pranojë një ofertë nga napoletanët.

Aktualisht Muçi në këtë sezon në Superligën polake është aktivizuar në total në 21 ndeshje, nga ku ka shënuar 4 gola.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×