English

Ndërron jetë legjenda e futbollit anglez

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bobby Charlton, legjenda e Manchester United dhe Anglisë është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare.

- Advertisement -

Charlton konsiderohet si një nga lojtarët më të mëdhenj të Manchester United, duke shënuar 249 gola në 758 paraqitje. Ai fitoi Kupën Evropiane me United në 1968, si dhe tre tituj të Kategorisë së Parë.

Fituesi i Kupës së Botës 1966 bëri 106 paraqitje për Anglinë, duke shënuar 49 herë, një rekord golashënuesi të cilin e mbajti nga viti 1970 deri në 2015.

“Me pikëllim të madh ndajmë lajmin se Sir Bobby ndërroi jetë paqësisht në orët e para të mëngjesit të së shtunës”, thuhet në një deklaratë nga familja e tij e cila ka kërkuar që të respektohet dhimbja dhe privatësia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×