English

Ndeshja që vulos titullin/Man City përballet me Arsenalin, ‘qytetarët’ favoritë 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Premier League angleze zhvillon sot ndeshjen më vendimtare sa i përket sezonit aktual, ku Manchester City dhe Arsenali përballen në një 90 minutësh që premton spektakël.

Topçinjtë vijojnë të qëndrojnë në krye të tabelës së klasifikimit, por ruajtja e kësaj pozite duket tepër e vështirë, sidomos kur përballë është ekipi i Guardiolës, i cili nuk humbet prej 16 ndeshjesh në të gjitha kompeticionet. Diferenca mes tyre është vetëm 5 pikë, me topçinjtë të cilët kanë luajtur dy përballje më tepër.

Tek vendësit mungesa e vetme është Ake, ndërsa tek Arsenali Elneni, Saliba dhe Tomijasu. Në dyshim është vetëm mesfushori Granit Xhaka, ndërsa shpresa e vetme për të ngritur lart trofeun e Premier Leagues muajin e ardhshëm është marrja e 3 pikëve sot.

- Advertisement -

Në 10 përplasjet e fundit mes Manchester City-t dhe Arsenalit, vetëm 1 është fituar nga topçinjtë. Londinezët e kanë treguar vazhdimisht se në momentet më kritike ku kërkohet triumfi, ka dështuar ta arrijë londinezët e kanë treguar vazhdimisht se në momentet më kritike ku kërkohet triumfi, ka dështuar ta arrijë diçka të tillë ndaj kundërshtarëve direkt. Gjyqtar i takimit është 38-vjeçari Majkëll Oliver.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×