Nebil Çika: E turpshme që sot e ‘djathta antikomuniste’ drejtohet nga një komunist

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i shoqatës i të ish-të përndjekurve politikë, Nebil Çika është shprehur se Partia Demokratike sot drejtohet nga një komunist, duke iu referuar Sali Berishës.

Çika në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se Berisha dhe Fatos Nano kanë qenë anëtarë të Partisë së Punës, e cila drejtohej nga ish-diktatori Enver Hoxha.

Sipas tij një njeri që i ka shërbyer Enver Hoxhës nuk mund të bëjë demokraci.

- Advertisement -

“Hoxha ka drejtuar një organizatë terroriste që është Partia e Punës së Shqipërisë.  Anëtarë të kësaj organizate kanë drejtuar parti politike, si Fatos Nano, Sali Berisha. Nëse ka ndonjë institucion që është përgjegjëse e diktaturës komuniste është Partia e Punës, njerëz që kanë qenë anëtarë të kësaj bande kriminale që ishte ilegale. Nuk ka periudhë më të zezë të historisë sonë kombëtare se sa drejtimi i vendit nga Partia Komuniste shqiptare dhe kryetari i saj Enver Hoxha.

Këta nostalgjikët janë pjesa që na bën të revoltohemi. Por një njeri që i ka shërbyer Enver Hoxhës nuk mund të bëjë demokraci.

Këtu ata komunistët që gjoja përmbysën diktaturën, është e turpshme që sot e ‘djathta antikomuniste’ drejtohet nga një komunist, anëtarë i partisë që drejtohej nga Hoxha”- theksoi ai.

Më tej ai shtoi se të përkujtosh ditëlindjen  e Enver Hoxhës është si të përkujtosh djallin.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

TË FUNDIT

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×