Nëndetësja zhduket pranë rrënojave të Titanikut, ekipet vijojnë kërkimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekipet amerikane dhe kanadeze po vazhdojnë kërkimet për nëndetësen turistike “Titan”, me pesë persona në bord, e cila u zhduk pranë rrënojave të anijes “Titanic” në mes të Atlantikut.

Kontakti me nëndetësen e vogël humbi rreth një orë e 45 minuta pasi ajo u zhyt të dielën. Një operacion shpëtimi është nisur, por deri më tani nuk ka asnjë shenjë të nëndetëses, raportoi BBC.

Besohet se anëtarëve të ekuipazhit u kishte mbetur oksigjen për katër ditë, të hënën pasdite. Miliarderi, biznesmeni dhe studiuesi britanik Hamish Harding është mes pasagjerëve të nëndetëses.

- Advertisement -

Mbytja e Titanikut ka ndodhur rreth 700 kilometra në jug të St. John’s, Newfoundland, në një thellësi prej 3800 metrash.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

TË FUNDIT

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

Tronditet Kosova! Dy vrasje brenda natës në Prishtinë, detaje

Mbrëmjen e të mërkurës Kosova është tronditur nga ngjarjet kriminale. Pas vrasjes së Liridona Murseli, gruas së Naim Murselit, këshilltarit të ish-presidentit Behgjet Pacolli,...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×