English

Nesho: Opozita është më pro amerikane se qeverisja e Ramës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nën kryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita është më pro amerikane se qeveria.

- Advertisement -

Sipas tij ka një përpjekje nga kryeministri Rama për të monopolizuar lidhjen me SHBA-në.

“Nuk ekziston një anti-amerikanizëm. Kemi një përpjekje të zotit Rama për ta monopolizuar këtë lidhje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëpërmjet asaj që unë gjithmonë e kam quajtur, kanabisit politik që reflektohet me lobimet e fuqishme të të gjitha dimensioneve dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por unë mendoj që opozita është shumë më pro amerikane sesa vetë qeverisja.

Unë mendoj se ka ardhur koha që vetë amerikanët të ndërgjegjësohen dhe të shikojnë një realitet të ndryshëm në Shqipëri, një realitet që gjithmonë e më shumë po përkrahet nga populli shqiptar, një realitet që do të jetë më pro amerikan dhe më pro europian në strategjinë në vazhdim,” – deklaroi Nesho.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?