English

Nesho zbulon detaje: 1 vilë në Sazan do kushtojë 10 milionë dollarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-diplomati Agim Nesho foli në lidhje me investimin që do të bëhet në ishullin e Sazanit, duke theksuar se qeveria ka dështuar.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ai tha se një vilë që do të ndërtohet në këtë ishull do të kushtojë 10 milionë dollarë.

“Kjo është një dështim i kësaj qeverie që nuk ka vizion të caktuar. Në Shqipëri nuk kanë ardhur ato dallëndyshet e shoqërisë së tregut të lirë dhe kapitalizmit. Po të ketë një vizion Shqipëria bënte ashtu siç ka bërë Zvicra dhe Izraeli. Merrte teknologjinë e re, për të hapur vende pune. Këto investime e kthejnë Shqipërinë brenda një industrie shërbimi. Kjo do u shërbejë atyre milionerëve. Një nga ato vilat do të jetë 10 milionë dollarë. Varet nga sipërfaqja”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?