English

Netanyahu e pranon: Sulmi izraelit vrau punonjësit e ndihmës, por ishte pa qëllim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas mediave të huaja, në një deklaratë pasi u largua nga spitali pas një operacioni për hernie, kryeministri Benjamin Netanyahu pranon se sulmi i Izraelit vrau punonjësit e ndihmës në Gaza, por sipas tij, ishte diçka e paqëllimshme.

- Advertisement -

Duke folur në hebraisht në një video-mesazh, ai tha: “Për fat të keq, në 24 orët e fundit pati një rast tragjik të forcave tona, që goditën pa dashje njerëz të pafajshëm në Rripin e Gazës”.

“Këto ndodhin në luftë, por ne do e kontrollojmë situatën deri në fund, jemi në kontakt me qeveritë dhe do të bëjmë gjithçka që kjo gjë të mos ndodhë më”, tha Netanyahu.

Kujtojmë se nga sulmi izraelit në Gaza, shtatë persona që punonin për bamirësi në ‘Ëorld Central Kitchen’ dhe shpërndanin ndihma ushqimore, u vranë.

Ky veprim i forcave izraelite u dënua nga disa shtete.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×