English

Netanyahu: Marrëveshja e pengjeve nuk do të arrihet me asnjë çmim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Benjamin Netanyahu këmbëngul se një marrëveshje me Hamasin për të siguruar lirimin e më shumë se 100 pengjeve që ende mbahen në Gaza nuk do të vijë “me asnjë çmim”, pasi protestat e përhapura vazhdojnë në Izrael.

- Advertisement -

“Ne nuk do ta përfundojmë luftën, nuk do të heqim IDF nga brezi dhe nuk do të çlirojmë mijëra terroristë”.

Familjet dhe protestuesit e tjerë vazhdojnë të bëjnë thirrje për lirimin e atyre që janë ende në robëri  duke përdorur sloganin “sillini në shtëpi tani”.

Shumë dolën në rrugët e Jeruzalemit dje, ndërsa të tjerë janë përpjekur të bllokojnë rrjedhën e ndihmave që shkojnë në Gaza derisa të kthehen pengjet.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×