Ngjela: Kurti ka gabime, por tani po luan shumë mirë…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti po sillet saktë dhe me logjikë të lartë në dialogun me Serbinë.

Sipas tij, ndërkombëtarët do kthehen te Kurti, pasi nuk mund të sillen keq me popullsinë më të madhe të Ballkanit Perëndimor.

“Nuk e kanë përjashtuar, do kthehen ata te Kurti. Pse do ndodhë? Nuk rrinë dot ata me popullsinë më të madhe të Ballkanit Perëndimor, nuk mund të sillen keq. Ata thonë të fitojmë sa të fitojmë në funksion të Serbisë, kurse shqiptarët e kanë fituar pavarësinë. Çfarë i shqetëson shqiptarët? Do bëjë luftë Serbia? Çfarë lufte do bëjë Serbia, s’ka fuqi. Kurti sillet saktë, me logjikë të lartë dhe bën lëshime, në kuptimin formal, po asnjë në kuptimin konkret”, tha Ngjela.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

TË FUNDIT

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×