English

Nikolla: Si e pasqyruan mediat britanike notën e protestës ndaj ambasadorit Smith

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria shqiptare ka reaguar ashpër me një note proteste ndaj deklaratës me tone diskriminuese e selektive të ministrit anglez të shtetit për emigracionin, Robert Jenrick ndaj emigrantëve shqiptarë në Britaninë e Madhe.

- Advertisement -

Daniel Nikolla nga Anglia në një intervistë për Euronews Albania thotë se mediat britanike kanë raportuar notën e protestës të bërë nga Shqipëria për ministrin britanik.

Ai tha se lajmi për notën e protestës është shpërndarë

“Ajo që kam vënë re unë është se lajmi për notën e protestës nga qeveria shqiptare drejt Britanisë së Madhe ose përfaqësues të tyre në Shqipëri është shfaqur kudo, ndërsa përsa i përket videos që bëri xhiron e rrjetit ku kishte dalë një lajm që numri i shqiptarëve që vinin në varka ishte ulur dhe kjo thuhej se vinte nga arsye të ndryshme.

Menjëherë pas këtij lajmi doli dhe video e ministrit. Kjo më duket e çuditshme. Ministri që është pjesë e videos nuk është në koherencë me vlerat e tij. Po të marrësh këtë deklaratë duket se është kundër një vendi që deri diku ka qenë mik. Për ambasadorin britanik ka qenë vetëm pasqyrimi i lajmit nuk ka pasur komente të tjera”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?