Nis punën kompania shtetërore për rinovimin e pasaportës biometrike, aplikon Balla

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm Taulant Balla aplikoi sot që në orët e para të mëngjesit për rinovimin e pasaportës biometrike.

Shërbimet për pajisjen dhe rinovimin e dokunenteve të identifikimit, kryhen prej 1 gushtit nga kompania shtetërore “IdentiTek”.

Për t’u pajisur me karta ID dhe pasaporta, qytetarët duhet të blejnë kuponin përkatës pranë zyrave të Postës Shqiptare.

- Advertisement -

Edhe Ministri Balla ka ndjekur të njëjtën procedurë, pas marjes së kuponit është paraqitur në zyrat e “IdentiTek” për të vijuar me depozitimin e të dhënave biometrike.

Shtetasit që kanë blerë kuponët e vjetër me logon e ish-koncesionarit, dhe që nuk i kanë përdorur, tashmë kanë mundësinë t’i shkëmbejnë me kuponët e rinj të kompanisë shtetërore “IdentiTek”,  pranë Postës Shqiptare.

Ministria e Brendshme dhe “IdentiTek” duan të sigurojnë qytetarët se pagesat e bëra, do të jenë të vlefshme përmes procedurës së shkëmbimit të kuponëve të vjetër, me të rinjtë. Prej ditës së sotme në sportelet e Postës Shqiptare qytetarët do të gjejnë edhe kuponët për shërbimin me procedurë të përshpejtuar (Fast Track).

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

TË FUNDIT

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×