English

Një tërmet i fortë godet Japoninë, sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.3 goditi Japoninë jugore sot në orën 16:14, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.

- Advertisement -

Epiqendra e tërmetit ishte Bungo Channel, ngushtica që ndan ishujt japonezë Kyushu dhe Shikoku, dhe agjencia tha, raporton Reuters, se nuk është lëshuar asnjë paralajmërim për cunami.

Tërmeti u regjistrua në një thellësi prej 26 kilometrash, 17 kilometra nga Uwajima.

Në të njëjtën zonë, vetëm dhjetë minuta më vonë, u regjistrua një tjetër tërmet me magnitudë 4.3 ballë, i ndjekur nga disa më të dobët, bëhet e ditur në faqen e Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?