English

Një tërmet i fortë godet Kilin, sa ishte magnitutda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin Atacama në Kilin qendror, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

- Advertisement -

Tërmeti goditi të martën, 123 km në veriperëndim të La Serena dhe në një thellësi të vlerësuar prej 30 km, tha EMSC.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo viktima nga ky tërmet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?