“Njerëzit duan modele të reja”, Përnaska: Bashkia e Tiranës ka lënë për të dëshiruar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidatja e PDIU për bashkinë e Tiranës, Lajla Përnaska tha se shikon një nevojë emergjente për të ndryshuar modelin e qeverisjes në Tiranë.

E ftuar këtë të hënë në Euronews Albania ajo tha se mënyra se si është qeverisuar Tirana në gjithë këto vite lë shumë për të dëshiruar dhe se njerëzit kanw filluar të interesohen për modele të reja qeverisjeje.

“Individët janë më të vetëdijshëm ndaj platformave qeverisëse, ata kërkojnë qasje të reja dhe modele të reja politike. Mënyra se si është qeverisur Bashkia e Tiranës, niveli i performancës së Bashkisë së Tiranës kanë lënë shumë për të dëshiruar.

- Advertisement -

Kështu që edhe unë në të gjithë këtë rrugëtim më tepër se sa në aspektin specifike të programit në fushatë ndryshe, kam përgatitur një plan strategjik se ku janë prioritetet, për të ndryshuar për Tiranën. Shoh nevojën më emergjente për modelin e qeverisjes së Tiranës, në aspektin filozofik, në aspektin e qasjes të kryetarit të Bashkisë së Tiranës në lidhje me pushtetin”,- tha Lajla Përnaska.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

TË FUNDIT

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×