Noka ashpërson tonet në tubmin e opozitës: Askush nuk e ndal revolucionin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, deklaroi gjatë protestës së opozitës jashtë ambienteve të parlamentit, se askush nuk mund ta ndalë revolucionin që ka nisur.

Përpara mbështetësve dhe simpatizantëve të PD-së, Noka tha se parlamenti aktual nuk përfaqëson më interesat e qytetarëve shqiptarë, por interesat e krimit dhe korrupsionit.

Ai shtoi se Partia Demokratike do të mund ta rrrëzojë këtë regjim ashtu siç bëri me sistemin diktatorial në vitin ’90.

- Advertisement -

“Çdo përpjekje e Edi Ramës dhe kukullave të tij është e kotë askush nuk mund të ndal revolucionin që po vazhdon. Askush nuk mund të ndalojë një popull që aspiron për liri dhe demokraci.

Ishim ne ata që shembën një rrezim në viin ‘90, jemi prapë ne që do të shembim regjimin e krimit dhe korrupsionit dhe McGonigalit.

Ai parlament nuk përfaqëson qytetarët, është parlamenti i Duçkës, Agron Nezës dhe McGonigalit, por kurrë jo i popullit. Parlamenti i vërtetë është këtu mes jush.

Zëri i shqiptarëve të vërtetë është këtu në këtë shesh, Askush nuk mund të na ndalojë ne në këtë revolucion”, tha Noka.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka ndaluar një oficer policie me detyrë Nd.kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësit. Në datë 22.09.2023, Agjencia e...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

TË FUNDIT

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka ndaluar një oficer policie me detyrë Nd.kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësit. Në datë 22.09.2023, Agjencia e...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×