English

“Nuk tregohen te gjitha” Shoferja e autobusit rrëfen momentet dhe shakatë me kolegët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eranda, është një 33-vjeçare nga Novosela e Vlorës që rrëfeu për emisionin Real People në Euronews Albania, profesionin e saj të veçantë si shofere autobusi e linjës Shqipëri-Itali.

- Advertisement -

Ajo tha se gjëja që i pëlqen më shumë në profesionin e saj janë darkat me kolektivin e punës. Sipas saj shoferët kanë shumë humur, por nuk mund t’i tregojë të gjitha në ekran.

“Dreka kur hamë kolektivi është e veçantë. Nuk tregohen të gjitha. Unë flas më shumë se ata. E lëshojnë një çik gojën shoferat.

Unë u kam thënë vazhdoni mos e çani kokën sikur jemi vëlla dhe motër. Në fillim ndiheshin mirë, pastaj filluan dhe këta konkurentët tanë që ia bënin hajde Eranda, hajde ‘bisha’ hajde me ne.

Kur më shihte pronari më thoshte çdo që rri me ata. Më kanë bërë oferta pafund”, tha Eranda.

 

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?