OpenAI: ChatGPT do të jetë në gjendje të flasë me përdoruesit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

OpenAI ka njoftuar një përditësim të madh për chatbotin e tij ChatGPT që do të jetë në gjendje të mbajë biseda me përdoruesit.

Sipas faqes së internetit OpenAI, përdoruesit do të mund të kenë biseda aktive me ChatGPT, t’i kërkojnë chatbot-it t’i tregojë familjes një histori para gjumit ose të organizojnë një debat gjatë darkës.

Funksionet e reja të kujtojnë asistentin virtual të Amazon Alexa ose asistentin e Apple Siri, raporton CNN.

- Advertisement -

OpenAI prezantoi një version demo të përditësimeve të reja në të cilën një përdorues i kërkon chatbot-it të krijojë një histori rreth “një super iriq të quajtur Larry” dhe ChatGPT mund ta tregojë historinë me zë të lartë me një zë njeriu dhe t’u përgjigjet pyetjeve si “Cila është shtëpia e tij si?” ose “Kush është shoku i tij më i mirë?”

ChatGPT do të prezantojë një model të ri nga teksti-në-fjalë, të aftë për të gjeneruar një zë njerëzor vetëm nga teksti dhe disa sekonda mostra të të folurit, tha OpenAI.

Kompania nga Kalifornia tha se po prezanton gjithashtu një veçori të re që lejon chatbot t’i përgjigjet pyetjeve që përmbajnë një imazh.

Për shembull, një përdorues mund të bëjë një fotografi të përmbajtjes së frigoriferit të tij dhe t’i kërkojë ChatGPT të krijojë një plan vakt duke përdorur përbërësit në frigorifer.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

TË FUNDIT

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×