partia demokratike

PD denoncon në SPAK, kryetaren e bashkisë së Roskovecit Majlinda Bufi

Partia Demokratike e përfaqësuar nga Flamur Noka  ka dorëzuar këtë të martë një kallëzim penal ndaj kryebashkiakes së Rsokovecit Majlinda Bufi. Denoncimi...

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari: Nuk do fitonin as po të ishin bashkë

Gazetari Poli Hoxha e ka quajtur PD-në e Alibeaj si një filiz i ri, pavarësisht nëse do fitojnë apo nuk do...

“Berisha fajëson Bashën për dështimet e tij”, Jupi: Retorikë e panevojshme

"Sali Berisha po tenton të gjejë një armik për të varur dështimet e tij", kështu është shprehur anëtarja e kryesisë së...

Çfarë ndodhi? Berisha anulon protestën e paralajmëruar para Kuvendit

Partia Demokratike duket se ka anuluar protestën që do të mbahej ditën e sotme në orën 10:00 para Kuvendit. Njoftimi ishte bërë...

3 skenarët për fatin e vulës së PD-së, si mund të ndryshojnë balancat

Dy Kuvendet e dhjetorit 2021 nisën e përplasjen juridike në Partinë Demokratike. Kjo betejë me të dyja grupet që nuk tregojnë...

Çfarë po ndodh me grupimet e PD? Përplasje të brendshme, afrime dhe largime

Viti 2022 po mbyllet me Partinë Demokratike më të përçarë dhe me më shumë dilema se kurrë në historinë e saj. Përveç...

Dritan Sula kandidati i PD-së në bashkinë Dimal

Partia Demokratike ka zbuluar një tjetër emër që do të garojë me siglën e saj në zgjedhjet lokale të 14 majit...

Rezultatet e primareve, 8 bashki në balotazh më 11 dhjetor

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë mësuan dje emrat e 48 kandidatëve që do të përfaqësojnë koalicionin opozitar përballë maxhorancës socialiste...

Protestë në ditën e Samitit, Boçi: Shqiptarët do dalin për problemet e tyre

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi komentoi në një intervistë për Euronews Albania  protestën e organizuar nga PD në 6 dhjetor,...

FOTO| Afron ora e protestës, policia me maska kundra gaz

Policia është parë me maska kundra gaz pak orë para fillimit të protestës së 12 nëntorit. Dyert e kryeministrisë janë blinduar gjithashtu,...

Luçiano Boçi: Dita të rrëzojmë nga froni regjimin

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook sa i takon...

Kush janë deputetët e PD që do i bashkohen Berishës në protestë?

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha tha se shumica e deputetëve që nuk janë me Sali Berishën në diskursin politik do...

Si do futen aleatët e PD në zgjedhje, Duka: dalim me listën tonë

Në zgjedhjet lokale të 14 majit jo e gjithë opozita do të jetë e bashkua dhe me një listë të përbashkët....

Çfarë e detyroi Berishën të shtynte afatin e primareve?

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në PD vendosi shtyrjen e afatit për vetëkandidim dhe kandidim për primare në...

A pritet që deputetë të tjerë të lënë mandatet?

Deputetët që lanë mandatin pas zgjedhjeve të 25 prillit ishin: • Alfred Rushaj • Mark Marku • Grida Duma Gazetarja e Euronews Albania, Raziela Myslimaj...

Denoncimi i PD për bashkinë e Vaut të Dejës: 870 mln lekë në xhepat e zyrtarëve

Partia Demokratike vijoi edhe sot denoncimin për korrupsionin e bashkisë së Vaut të Dejës. Nënkryetari i PD, Luçano Boçi bëri të ditur se " 870 milionë...