English

Operacion antidrogë në Korçë, sekuestrohen 10 kg kanabis, 2 në pranga

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Korçës mëngjesin e sotëm ka kapur 10 kg lëndë narkotike të dyshuar canabiss sativa dhe ka shoqëruar në ambientet e komisariatit dy persona.

- Advertisement -

Burime të siguruara bëjnë të ditur se operacioni është zhvilluar mëngjesin e sotëm në një nga fshatrat në periferi të qytetit të Korçës.

Personat e shoqëruar kanë qenë duke lëvizur me një mjet kur janë ndaluar nga policia dhe gjatë kontrollit në mjetin e tyre janë gjetur 10 kg lëndë narkotike.

Policia nuk jep detaje të tjera për operacionin, pasi sipas te njëjtit burim dyshohet edhe për persona të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?