Orban: Hungaria është aktualisht vendi më i sigurt në Evropë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot, kryeministri hungarez Viktor Orbán u rizgjodh president i Fidesz, në kongresin e 30-të të asaj partie në pushtet.

Orbán tha në fjalimin e tij se Hungaria ka zhvilluar një “kundër-model evropian” bazuar në parimet e migrimit zero, një ekonomi të bazuar në punë, punësim të plotë, familje të forta, taksa të ulëta dhe një “tranzicion të ndjeshëm të gjelbër”.

Orbán vlerësoi se francezët, gjermanët dhe italianët do të jepnin, siç tha ai, “gjysmën e jetës së tyre” për të pasur përsëri një vend pa emigrantë.

- Advertisement -

Orbán tha se politika e Hungarisë “zero migracion” garanton që vetëm ata që lejohen të hyjnë mund të jenë në tokën hungareze.

“Hungaria është aktualisht vendi më i sigurt në Evropë, gjë që është veçanërisht e qartë në dritën e përleshjeve pro terroriste në rrugë në Evropën Perëndimore”, tha Orbán.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

TË FUNDIT

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×