Orban porosi Vuçiçit: I dashur Aleksandër, lironi 3 policët!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti hungarez Katalin Novak dhe kryeministri Viktor Orban si dhe anëtarë të tjerë të qeverisë hungareze sot kanë shkuar në Serbi, ku do të mbahet mbledhja e Këshillit Strategjik për Bashkëpunim ndërmjet këtyre dy vendeve.

Në Beograd, Orban foli edhe për tre policët e Kosovës që u rrëmbyen në Veri. Ai i tha presidentit serb që të dëgjojë këshillën e Hungarisë dhe t’i lirojë ata “për të mirën e Serbisë”.

“Për tre policë të Kosovës, ju lutem i dashur Aleksandër, mendojeni, armiqtë mezi presin ta dëmtojnë Serbinë, është një rast i tillë në të cilin mendoj se do të ishte mirë të dëgjoni rekomandimin e Hungarisë dhe t’i ktheni ata tre shqiptarë në Kosovë. Mendoj se do t’ju ndihmonte për të çuar përpara kauzën tuaj. Prandaj, po ju kërkoj të mendoni për këtë”, tha Orban.

- Advertisement -

Ndërkaq, Vuçiç lavdëroi raportet e Serbisë me Hungarinë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

TË FUNDIT

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×