‘Osmani dëmtoi marrëdhëniet me Tiranën’, Zeka: Asnjë s’e ka sulmuar Ramën si ajo

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Miliaim Zeka bën përgjegjëse presidenten Vjosa Osmani për ftohjen e marrëdhënieve mes Tiranës dhe Prishtinës zyrtare.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se sulmi që Osmani bën vazhdimisht ndaj Ramës nuk ka asnjë argument.

Sipas analistit, as në kohën e Enver Hoxhës s’ka pasur armiqësi më të madhe mes Tiranës dhe Prishtinës dhe kjo vetëm për fajin e Vjosa Osmanit.

- Advertisement -

“Shembulli më drastik është fjalimi i Ramës në OKB, që u cilësua si historik e të cilin me paturpësinë më të madhe e gjykoi Vjosa Osmani në studion e VOA se Rama po ruan fytyrën e Vuçiçit. Të njëjtën retorikë po bën edhe Kurti. As në kohën e Enver Hoxhës s’ka pasur armiqësi më të madhe mes Tiranës dhe Prishtinës dhe kjo për fajin ekskluziv të Vjosa Osmanit. Duke goditur kryeministrin e Shqipërisë ajo godet ish-luftëtarët e UÇK-së në Hagë”, tha analisti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×