English

Papa Françesku mohon dorëheqjen: Do vizitoj Kanadanë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Papa Françesku ka hedhur poshtë lajmet se ai planifikon të japë dorëheqjen në të ardhmen e afërt, duke thënë se ai është në rrugën e duhur për të vizituar Kanadanë këtë muaj dhe shpreson të jetë në gjendje të shkojë në Moskë dhe Kiev sa më shpejt të jetë e mundur.

- Advertisement -

Në një intervistë për mediat italiane në Vatikan, Papa Françesku mohoi gjithashtu thashethemet se ai kishte kancer, duke bërë shaka se mjekët e tij “nuk më thanë asgjë për këtë”, dhe për herë të parë dha detaje të gjendjes së gjurit që e ka penguar të kryejë disa detyra.

Në një bisedë 90-minutëshe të shtunën pasdite, të zhvilluar në italisht, pa asnjë ndihmës të pranishëm 85-vjeçari përsëriti gjithashtu dënimin e tij për abortin pas vendimit të Gjykatës së Lartë të SHBA muajin e kaluar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×