English

Parkoi makinën në perimetrin e sigurisë së shkollës, ndëshkohet shoferi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shofer është ndëshkuar me masë administrative, pasi parkoi makinën në perimetrin e sigurisë së shkollës së Mesme Profesionale të qytetit të Peshkopisë.

- Advertisement -

Ai u identifikua menjëherë nga policia dhe makina e tij u largua me karrotrec për  në ambientet e DVP.

Njoftimi i policisë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër dhe ata të Policisë Rrugore, në vijim të angazhimit maksimal për zbatimin me korrektësi  të masave të përcaktuara në paketën e sigurisë në shkolla, kanë konstatuar  një automjet të parkuar brenda perimetrit të sigurisë të një shkolle të mesme.

Menjëherë është identifikuar dhe ndëshkuar me masë administrative drejtuesi e automjetit i cili kishte parkuar brenda perimetrit të përcaktuar të sigurisë dhe automjeti është hequr e shoqëruar me karrotrec në ambientet e DVP-së.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?