PD humbet bastionet e djathta, Lajla Përnaska: Ndihem e trishtuar, gabimi i opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidatja për Bashkinë e Tiranës, Lajla Përnaska nga Partia për Drejtësi, Integritet dhe Unitet ka marrë deri më tani 1518 vota.

Në një intervistë për Euronews Albania ajo tha se duhet të arrijmë standardin zgjedhor me këtë proces ndërsa theksoi se në Tiranë do të vazhdojë të qeverisë pakica e shumicës.

E pyetur për rezultatin e zgjedhjeve në Shkodër, Përnaska nënvizoi se është e trishtuar se këtë radhë këtë bashki e fitojë PS.

- Advertisement -

“Duhet të arrijmë standardin zgjedhor me këtë proces. Në raport me rezultatin duket qartazi që edhe në Tiranë do të vazhdojë të qeverisë pakica e shumicës.

Më shumë se e surprizuar jam e trishtuar.  Lexohej paraprakisht dhe një disavantazh i ndjeshëm i opozitës dhe në këtë garë nga mënyra se si opozita u fut e përçarë. Nuk gjetën as vullnetin, as aftësinë as drejtuesit kryesorë të saj që ta unifikonin të gjithë energjinë për të bërë një garë të fortë. Jam e bindur që kapacitetet brenda të djathtës janë shumë herë më të mëdha se sa ato që u përfaqësuan dhe nga siglat politike opozitare dhe brenda kësaj gare”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...

TË FUNDIT

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...

“Gzo n’Shkodër”/ Atmosfera e festave mbledh turistët nga e gjithë bota

Atmosfera e festave që ka përfshirë Shkodrën që nga 1 Dhjetori ka tërhequr përreth vehtes edhe turistë të huaj të cilët ndodhen në Shqipëri....

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë

Gazetari Andrea Danglli ka realizuar një dokumentar kushtuar vrasjes së Liridona Ademajt, nënës së dy djemve që u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×