English

Zgjedhjet Vendore 2023

Zgjedhjet Vendore 2023

Rrogozhina përgatitet për zgjedhjet, mbërrijnë në KZAZ kutitë dhe fletat e votimit

Rrogozhina duket se po përgatitet për përsëritjen e zgjedhjeve të cilat do të zhvillohen të dielën. Shoqëruar nga forcat e policisë, kamionët e ushtrisë kanë...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Zgjedhjet e 14 majit, opozita ankimon rezultatin në 6 bashki

Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit ishte një triumf për Partinë Socialiste, që fitoi thellë në 53 bashki dhe opozita arriti të fitonte ngushtë...

“Beteja” për Këshillat, LZHK e BD pretendime për Memaliajn, Pukën e Tropojën

Teksa kryekomisioneri Ilirjan Celibashi certifikon rezultatet e 14 majit bashki për bashki, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve vijojnë të depozitohen dhjetëra ankimime, jo vetëm...

“Duhet investuar në sistemin elektronik”, Iris Luarasi: Ja ku vidhen votat

Pedagogia Iris Luarasi e ftuar në “Barometri” tha se duhet të investohet më shumë në sistemin e votimit elektronik, pasi sipas saj nxjerrja e...

Arian Çani: Greko-amerikani në zyrën e Biden që mund të “zmbrapsë” Ramën për Belerin

Gazetari Arian Çani tha se ka vetëm një shans që Fredi Beleri të shpëtojë nga burgu dhe kjo është një telefonatë nga zyra e...

Ivi Kaso: Do analizojmë zgjedhjet secili prej nesh do mbajë përgjegjësi

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Ivi kaso i ftuar në Eruonews Albania tha se pas humbjes së zgjedhjeve, strukturat e demokratëve do të...

“E “grinin” Himarën po të mos ishte Greqia”, Bushati: Kush flet kundër diktatorit…

Andi Bushati i ftuar në “Now” në Euronews Albania bëri një paralelizëm mes zgjedhjeve vendore të mbajtura më 14 maj dhe atyre që zhvilloheshin...

Ervin Bushati: Zgjedhjet ishin tërmet i madh, do ju japim edhe 100 goditje të tjera

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati tha se zgjedhjet vendore ishin një tërmet i madh për opozitën shqiptare dhe duhet të përgatiten edhe për...