Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik.

Në seancën e mbajtur këtë të enjte në Komisinin e Ankesave dhe Sanksioneve përfaqësuesit e Koalicionit pretendon se ka një mospërputhje mes votave për këshillin bashkiak dhe ato për kryetarin

“Për Bashkinë Elbasan kërkojmë pavlefshmërinë e zgjedhjeve në të gjithë bashkinë Elbasan dhe përsëritjen e zgjedhjeve. Kemin paraqitur në seancën e kaluar disa elementë lidhur me legjitimimin, ndërsa sa i  takon shkeljeve të kaluara ne jemi të bindur se në të  gjithë Bashkinë e Elbasanit ka pasur shkelje të kodit zgjedhor”.

- Advertisement -

Këto nuk janë të vetmet pretendime. Për bashkinë e Kuçovës, vetë kandidati i koalicionit Bashkë fitojmë, Lefter Maliqi, në një deklaratë për media poshtë godinës së KQZ, kërkon të zbardhen ato që i cilësoi si krime elektorale dhe të hapen kutitë

“dhe ne kemi kapur komisionerë të cilët kanë firmosur për të 4 komisionerët e tjerë në qendrat e votimit, kemi kapur fletë votimi mbi 10 që mungojnë e të gjitha me radhë. Të gjitha këto  janë konstatuar”,-tha Lefter Maliqi, kandidati “Bashkë Fitojmë” për Kuçovën.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×