Barometri

Euronews Albania, risjell sërish zërin e shqiptarëve, në formatin më inovativ në Shqipëri, Barometri.
Çdo të premte, ne orën 20:00 Barometri, do të sjellë rezultatet e sondazhit, duke hulumtuar çështjet më të rëndësishme për ta dhe duke i analizuar ato me ekspertët më të mirë në vend nën moderimin e Jonida Shehut.

Barometri

Krasniqi tregon ngjarjet që do të ndikojnë rezultatin në zgjedhjet e 14 majit

Drejtuesi i Institutit për Studimet Politike, Afrim Krasniqi tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se janë disa faktorë që do të ndikojnë në rezultatin...

Vlerësimi i qytetarëve të Tiranës për punën e qeverisë dhe opozitës për 2021-shin

Në prag të zgjedhjeve të 14 majit Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës në lidhje me punën që ka bërë qeveria...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Ramën, Mavros: Po luan vetëm, ndaj kemi këto shifra

Presidenti i MRB-së, Dimitris Mavros komentoi rritjen e pëlqyeshmërisë për kryeministrin Edi Rama në sondazhet e Barometrit në Euronews Albania. Ai u shpreh se në...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, Luarasi: Janë lodhur nga politika e konsumuar

Pedagogia Iris Luarasi komentoi sondazhin e Barometrit në Euronews Albania ku nga muaji shkurt në mars, Enkelejd Alibeaj ka shënuar një rritje të pëlqyeshmërisë. Sipas saj...

Sikleti i demokratëve për aleancën me Metën, Kadilli: Në fshat rrihen me karrige

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se pakënaqësia e  demokratëve për bashkimin në koalicion...

Si e vlerësojnë qytetarët e Tiranës Partinë Socialiste

Në prag të zgjedhjeve të 14 maijt Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendojnë për Partinë Socialiste. Mendimi pozitiv për...

Deputetja e PS i del në mbrojtje patronazhistëve: Përdoren në gjithë botën

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se Partia Socialiste është përballë një lloj llogaridhënieje dhe në fushatë...

Si e vlerësojnë qytetarët e Tiranës Partinë e Lirisë

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendimi kanë për Partinë e Lirisë. Mendimi pozitiv për Partinë e Lirisë është...

Kadilli kundër Alibeajt: I futi Berisha, i bëri ministra e s’ja kanë idenë politikës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli mbajti një qëndrim kundër Enkelejd Alibeajt duke e akuzuar se po merr peng opozitën. Sipas tij ishte...