Rrogozhina përgatitet për zgjedhjet, mbërrijnë në KZAZ kutitë dhe fletat e votimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rrogozhina duket se po përgatitet për përsëritjen e zgjedhjeve të cilat do të zhvillohen të dielën.

Shoqëruar nga forcat e policisë, kamionët e ushtrisë kanë sjellë materialet në KZAZ-në e vetme të bashkisë që mbledh 54 qendra votimi.

Totalit të 55 qendrave i është hequr ajo e burgut, në të cilin nuk do të ripërsëriten zgjedhjet.

- Advertisement -

Kujtojmë se në zgjedhjet lokale të 14 majit, në bashkinë Rrogozhinë triumfoi socialisti Edison Memolla me 21 vota diferencë nga kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’, Shkëlqim Hoxha.

Rezultati në këtë bashki u kontestua nga koalicioni “Bashkë fitojmë”, pasi sipas tyre pati shkelje gjatë procesit të numërimit, ndërsa diferencën mes dy kandidatëve e bëri kutia e burgut, e cila sipas tyre nuk duhej të numërohej.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

TË FUNDIT

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×