Arian Çani: Greko-amerikani në zyrën e Biden që mund të “zmbrapsë” Ramën për Belerin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arian Çani tha se ka vetëm një shans që Fredi Beleri të shpëtojë nga burgu dhe kjo është një telefonatë nga zyra e një greko-amerikani që sipas Çanit është shumë i afërt me presidentin e SHBA-ve Joe Biden.

I ftuar në “Now”, në Euronews Albania, Çani tha se ka ikur koha kur Rama mund të “frikësohej nga kryeministri i Greqisë, pasi tani jemi në të tjera kushte gjeo-politike dhe e vetmja gjë që do e bënte atë të tërhiqej do ishte kjo telefonatë nga shtëpia e Bardhë.

“Nëse Greqia vazhdon të ketë akoma një lobim të fuqishëm nga Shtëpia e Bardhë dhe nëse Ramsit i vjen ndonjë telefonat nga një person që Ramsi nuk i thotë dot jo, ky ëhstë i vetmi shans për Belerin. Në Shtëpinë e Bardhë, në zyrën e presidentit Biden, një nga njerëzit e afërtt të tij është greko-amerikan dhe është me orgjinë nga Himara.

- Advertisement -

Nëse ndodh që ata ta marrin vërtet seriozisht dhe ta quajnë si gjë shumë të rëndë atë që ndodhi, Ramsin mund ta bëjë të tërhiqet  vetëm një telefonat, vetëm një person që është më lart nga ata që e mbështesin sistematikisht. Për ata që mendojnë se Rama i frikësohet kryeministrit të Greqaisë, u them se ka ikur ajo kohë. Jemi në të tjera kushte gjeopolitike. Këtu do jemi e do flasim”,-tha Arian Çani.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×