“E “grinin” Himarën po të mos ishte Greqia”, Bushati: Kush flet kundër diktatorit…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Andi Bushati i ftuar në “Now” në Euronews Albania bëri një paralelizëm mes zgjedhjeve vendore të mbajtura më 14 maj dhe atyre që zhvilloheshin para viteve ’92. Ai tha se edhe atëherë nuk ishte nevoja të blije vota, pasi njerëzit të gjithë shkonin e votonin të vetmin opsion që shteti kishte lënë, pasi nëse votoje kundër diktatorit shkojë ne burg, e sipas tij e njëjta gjë ndodh edhe sot.

“Edhe para viteve ’90 nuk vidhte njeri vota, por të gjithë votonin për pushtetin,  nuk e prekte njeri votën, e hidhnim me qejf në kuti. Po i afrohemi asaj periudhe, nuk ka më nevojë të thyesh kutitë. Nëse ti mbyll gjithë valvulat e tjera, nëse ti pasi arreston Belerin dhe u çon fadromat njerëzve që ruanin votat për të, ti jep shembull për gjithë Shqipërinë se kush guxon e ngrihet kundër diktatorit mund t’i shkatërrohet prona e të përfundojë në burg”,-tha Andi Bushati.

Gazetari shtoi edhe se në rast se në Himarë numërimi i kutive nuk do ishte vëzghguar nga ambasadorja greke, edhe ky qytet do ishte “grirë” nga PS dhe koalicioni Bashkë fitojmë do e kishte humbur këtë bashki.

- Advertisement -

“Një nga 7 zonat që fitoi opozita ishte Himara, atje ka ndejtur ambasadorja dhe ka vëzhguar çdo kuti votimi. U mund Edi Rama në një vend ku kishte një shtet me fuqi shumë më të madhe se ne nga mbrapa. Po të mos ishte kjo fuqi do e kishin grirë edhe Himarën, siç grinë Lezhën, siç grin Vaun e Dejës e të tjerat”,-tha Bushati.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

TË FUNDIT

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×